PellasX - a leading manufacturer
of Pellet Burners

New M Micro 4-16 kW

Welcome to the new headquarters

Our current address is
Strefowa street 5 in Piła.

Zobacz
Linia palników na pellet
Revo
Linia
Obrotowa Komora Spalania, kontrolowana przez Napęd Hybrydowy
See more
Revo
Linia
Palniki z linii REVO to produkty innowacyjne na rynku światowym. Ich przełomowość polega na wysoce zaawansowanej technologii Obrotowej Komory Spalania, kontrolowanej przez Napęd Hybrydowy PellasX. Oprócz wysokiej sprawności spalania sięgającej 99%, unikatowe rozwiązanie tzw. palnika rotacyjnego, zapewnia permanentne samooczyszczanie się z popiołu pozostającego w trakcie spalania. Palnik dobrze spala pellet drzewny niskiej jakości, owies i pestkę.
M
Linia
Technologia ruchomego paleniska umożliwiająca spalanie pelletu niskiej jakości
See more
M
Linia
Palniki linii M to perfekcyjne połączenie znanego z linii X oraz Hybrid – Systemu Mieszania Paliwa w komorze paleniskowej oraz Ruchomego Paleniska, których wspólna praca pozwala wydłużyć bezobsługowość palnika oraz spalać pellet niskiej jakości oraz agropellet. Modele palników: Mini i Mini 35 zostały nagrodzone prestiżowym Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich INSTALACJE 2018.
Hybrid
Linia
Połączenie Systemu Napędu Hybrydowego i technologii Mieszania Paliwa
See more
Hybrid
Linia
Synergia cech technologii X (System Mieszania Paliwa w Komorze Spalania, System Spalania Nadciśnieniowego) z wybranymi funkcjami technologii Revo (System Napędu Hybrydowego) dała jeszcze większą ekonomię użytkowania. Sensor Halla dokładnie steruje zrównoważonym doborem powietrza i kontroluje przepływ paliwa, co wpływa na obniżenie emisji i poprawia parametry spalania a innowacyjny napęd hybrydowy PellasX pozwala na połowę mniejsze zużycie energii elektrycznej.
X
Linia
Wytrzymałe, niezawodne palniki wyposażone w technologię Mieszania Paliwa
See more
X
Linia
Linia X to najdłużej rozwijana seria palników produkowana przez PellasX. Wytrzymałość i niezawodność w najszerszym zakresie mocy (5 – 500 kW) to wyróżniające ją cechy. Urządzenia oparte na opatentowanych technologiach: Systemie Mieszania Paliwa w Komorze Spalania i Systemie Spalania Nadciśnieniowego, wsparte Systemem Szybkiego Rozpalania. W palnikach można zastosować paliwo w postaci pelletu drzewnego, pestek lub owsa.
Kontakt

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO DYSTRYBUTORA

SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI

Aktualności
PellasX w liczbach

do   99%
najwyższa
sprawność spalania

ponad   25000
urządzeń PellasX pracuje
w 40 krajach świata

5   klasa
emisji spalin wg
PN-EN 15270:2008

Dla Instalatorów

Strefa Instalatora

Serwis dla partnerów oraz autoryzowanych instalatorów PellasX. Dołącz do nas już dziś.

O nas

Palniki na Pellet to nasza specjalność

Lider w produkcji palników

PellasX to marka, pod którą produkujemy palniki na pellet (biomasę) do kotłów od 2001 roku. Są to niezawodne, najwyższej jakości i technologicznie najbardziej zaawansowane palniki dostępne na rynku. Nasze palniki na pelet wykonane są z kwasoodpornej stali oraz wyposażone w najlepszej jakości części dostępne na rynku. Oferta obejmuje urządzenia o mocy od 5 do 500 kW w czterech liniach technologicznych – REVO, HYBRID, X oraz M.

Ekologiczne i energooszczędne ogrzewanie

Paliwem w palnikach PellasX jest biomasa, taka jak: pellet, agropellet, owies lub pestki. Są to paliwa o niskiej emisji dwutlenku węgla i tym samym przyjazne środowisku. Instalując palnik PellasX do kotła ponosi się niższe koszty ogrzewania w porównaniu z olejem. Kotłownia jest czysta, a dym wydobywający się z komina pachnie palonym drewnem.

Wygodna kontrola pracy kotła

Sterowanie pracą urządzeń odbywa się za pomocą intuicyjnych, łatwych w obsłudze sterowników, które pozwalają na pełną automatyzację pracy i dają komfort użytkowania palników na pellet. Dodatkowo system sterowania można rozbudować o moduł termoregulatora pokojowego lub sterowania pracą kotła przez internet.

Dla kogo palniki na pellet?

Palniki na pelet PellasX można podłączyć do każdego kotła: węgiel, olejowego, gaz oraz do piece pieca na inne paliwa stałe. Stosowane są zarówno w małych gospodarstwach domowych, budynkach wielorodzinnych (małych spółdzielniach), piekarniach, hotelach, zakładach użyteczności publicznej, szkołach jak i halach produkcyjnych czy magazynowych. Największym atutem naszych produktów jest możliwość podłączenia palnika bez konieczności wprowadzania drogich zmian w dotychczasowej instalacji.

Jak dopasować palnik pelletowy do kotła?

Najczęściej palnik dobierany jest do mocy kotła. Za mały palnik będzie zużywał dużo energii na dogrzewanie dużej jednostki grzewczej. Jeżeli moc kotła określona jest na granicy mocy palnika na pellet, wówczas możemy zastosować w naszym kotle palnik pelletowy o jeden „rozmiar” większy. Należy jednak pamiętać, że nadmiar mocy palnika nie zostanie odebrany przez kocioł.

Zapraszamy do kontaktu

Nasi specjaliści indywidualnie dostosują moc palnika do Państwa potrzeb. Sprawdź ceny palników na pellet u naszych dystrybutorów oraz producentów kotłów którzy sprzedają piece z naszymi palnikami biomasy: Lista dystrybutorów palników PellasX w Polsce.