stoisko-pellasx-targi-poleko4

Palniki na pellet REVO

Innowacyjny palnik rotacyjny z samoczyszczącą komorą spalania

Palniki REVO to produkty innowacyjne na rynku światowym. Ich przełomowość polega na wysoce zaawansowanej technologii rotacyjnej komory spalania, kontrolowanej przez Napęd Hybrydowy Pellas X. Oprócz wysokiej sprawności spalania sięgającej 99%, unikatowe rozwiązanie tzw. palnika rotacyjnego, zapewnia bezobsługową pracę i permanentne samooczyszczanie się z popiołu pozostającego w trakcie spalania. Palniki te zapewniają doskonałe spalanie także gorszej jakości pelletu, pelletu drzewnego, pestek i owsa. Palniki Revo dostępne są w zakresie mocy od 5 do 150 kW. Palnik Revo Mini zdobył Złoty Medal Targów Poznańskich INSTALACJE 2014, oraz został wyróżniony przez kapitułę konkursu ECODESIGN w trakcie targów POLEKO 2014.

Zobacz film jak działają palniki na pellet REVO z rotacyjną komorą spalania

Nowa generacja jakości

Palniki dostępne są w zakresie mocy od 5 do 150 kW. Po raz pierwszy w historii palników na pellet, linia Revo w mocach „domowych” (5 – 35 kW) wyróżnia się nie tylko rozwiązaniami konstrukcyjnymi ale też designem urządzeń. Od teraz palnik pelletowy staje się elementem reprezentacyjnym w kotłowni, którą Klient Pellas X chce i może się pochwalić – nowoczesna forma palnika, skrywająca zaawansowaną technologie.

Unikalne rozwiązania budowy

Technologia palników REVO opiera się na zgłoszonych do urzędu patentowego systemach:

  • Napęd Hybrydowy Pellas X – integruje w sobie wentylator i podajnik wewnętrzny. Jest w pełni kontrolowany przez czujnik Halla i synchronizuje ilości dostarczanego paliwa oraz powietrza. Wyróżnia się niskim poborem energii elektrycznej, umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej sprawności spalania (do 99%) oraz zapewnia niską emisję spalin (5ta klasa emisji). Zastosowanie wirnika o wysokiej bezwładności zmniejsza możliwość przegrzania.
  • Obrotowa komora spalania – zapewnia wysoką stabilność procesu spalania, m.in. dzięki stałemu samooczyszczaniu z popiołów. Konstrukcja komory zapewnia dłuższą trwałość łożysk i umożliwia szybką ich wymianę.
  • Rura Pływająca – eliminuje blokady i zacięcia spowodowane naprężeniami termicznymi.
  • System Łopatek Powietrza – zapewnia precyzyjne dostarczanie powietrza do komory spalania i wydłuża jej trwałość.
  • Spalanie Nadciśnieniowe – powietrze dostarczane jest centralnie do komory spalania co powoduje zwiększone wirowanie płomienia i redukuje możliwość jego cofnięcia.
  • Szybkie Rozpalanie – zapalarka w postaci energooszczędnego elementu PTC zatopionego w ceramice, z funkcją automatycznego uruchomienia po zaniku napięcia.

Doceniona jakość wykonania

Innowacyjność i najwyższa jakość wykonania palników Revo, została doceniona przez jury Złotym Medalem MTP Instalacje 2014. Palniki zostały ponadto wyróżnione przez jury targów Poleko, w konkursie Eco Design jako produkt przyjazny środowisku i wyróżniający się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności.

Zobacz całą gamę palników: Palniki Revo

Nagrody dla palnika na pellet Revo