Czasy się zmieniły, palniki również!

Ogrzewanie pelletem to coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają zarówno klienci indywidualni jak i firmy. Cechuje je m.in. wygoda użytkowania, oszczędność kosztów ogrzewania i redukcja CO₂. Palniki na pellet PellasX to urządzenia do spalania pelletu i biomasy. Można je zainstalować we wszystkich typach kotłów: olejowych, parowych, na paliwo stałe a także w niektórych gazowych. Atrakcyjność ogrzewania pelletem sprawia, że instalowane są wszędzie: zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, w ciepłowniach, szkołach, hotelach, budynkach przemysłowych i użytkowych, gospodarstwach rolnych jak i w piecach piekarniczych.

Dla wymagających

Palniki zaprojektowane zostały z wykorzystaniem najnowszych technologii, z myślą o wysokiej efektywności spalania oraz wygodzie zarządzania pracą całego systemu. Na rynku wyróżniają się bezpieczeństwem, sprawnością, niezawodnością i szerokim uznaniem wśród klientów i producentów kotłów na biomasę. Zestaw składa się z palnika, galwanizowanego podajnika oraz sterownika kontrolującego pracę systemu. Dodatkowo system można rozbudować o zasobnik pelletu (dostępny w czterech rozmiarach), bezprzewodowe termostaty pokojowe oraz moduły pozwalające na zdalne zarządzanie pracą kotła przez Internet lub telefon.

Prosta instalacja

Dużą zaletą palników jest możliwość ich instalacji we wszystkich typach kotłów, co pozwala na wygodną i tanią modernizację kotłowni i szybki zwrot inwestycji. Ponadto, w większości przypadków, instalacja nie wymaga specjalnych zezwoleń przy modernizacji kotłów.

Bezpieczeństwo

Projektując nasze urządzenia, szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo. Gwarantują je rozwiązania takie jak:

  • Zapora z przeciwwagą i System Spalania Nadciśnieniowego – zapobiegają cofnięciu się płomienia;
  • System Napędu Hybrydowego – 100% wtłoczenie pelletu do komory spalania w momencie odcięcia zasilania;
  • Czujnik STB wyłącza zasilanie podajnika zewnętrznego (odcina dopływ paliwa) w momencie przegrzania kotła;
  • Nowa wtyczka X-Plug wyposażona w gniazda i wtyki z atestem przeciwwybuchowym;
  • Poliuretanowy łącznik podajnika z wsypem paliwa w razie cofnięcia płomienia topi się a paliwo nie dostaje się do palnika – wyrzucane jest poza obszar zagrożenia.

Zielona Energia

W procesie spalania peletu nie wydziela się siarka, chlor czy rtęć. Ilość emitowanego do atmosfery CO₂ jest równa ilości pochłoniętego gazu przez rośliny w trakcie procesu swojego wzrostu. Dzięki temu pellety są najbardziej ekologicznym i przyjaznym dla środowiska paliwem. Ponadto, wg normy PN-EN 15270:2008, wszystkie palniki PellasX odpowiadają wymaganiom w zakresie 5 klasy emisji spalin.

Cenna wygoda

W porównaniu do innych źródeł ogrzewania, takich jak olej opałowy lub prąd elektryczny, pellet jest dużo tańszym rozwiązaniem. Sam proces spalania pelletu w kotłach z palnikami PellasX jest w pełni zautomatyzowany a czynności związane z obsługą są zminimalizowane. W porównaniu z węglem lub drewnem pellety są zdecydowanie wygodniejsze w składowaniu, dystrybucji i utrzymaniu czystości w kotłowni.