miasto piła

O Pellas X

Nasza firma powstała w 1991 roku jako mała rodzinna firma pod nazwą PHU ISOL SC, zajmująca się zaawansowanymi technologiami systemów grzewczych. Od początku istnienia nasza siedziba firmy znajduje się w Polsce, w malowniczo położonym mieście Piła, w północno-zachodniej części Polski. W 2001 roku rozpoczęliśmy produkcję palników na biomasę pod marką Pellas X, a pierwszym palnikiem wyprodukowanym przez spółkę był palnik Pellas28A. Do dnia dzisiejszego wszystkie nasze produkty są projektowane oraz produkowane w fabryce w Pile, gdzie posiadamy kompetentny i niezawodny zespół konstruktorów oraz inżynierów.

Szeroka oferta palników na pellet

Chcąc sprostać oczekiwaniom oraz zapotrzebowaniu Klientów na palniki o większej mocy, do naszej oferty dołączyliśmy palniki o mocy do 500 kW. W ten sposób nasz produkt ma zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, poprzez piekarnie, hotele, zakłady użyteczności publicznej, szkoły aż do hal produkcyjnych czy magazynowych.

Stawiamy na innowacyjność

Stałe dążenie do produkcji urządzeń najwyższej jakości, jak również wprowadzanie najnowszych technologii, pozwoliło na bardzo szybki rozwój przedsiębiorstwa. Jesteśmy posiadaczami wielu innowacyjnych patentów, które wymagały spędzenia wielu godzin przeprowadzając testy w laboratoriach. Podstawą naszej jakości jest doskonale wyposażony i stale modernizowany park maszynowy, którego wyposażenie pochodzi od najlepszych dostawców światowej renomy. Nasze urządzenia dzięki swojej innowacyjności otrzymują wiele nagród i wyróżnień zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Prosta instalacja i wygodna obsługa

Największym atutem naszych palników jest to, iż bez konieczności wprowadzania drogich zmian w dotychczasowej instalacji można go podłączyć do każdego, posiadanego już przez inwestora typu kotła – olejowego, gazowego, czy na paliwo stałe. Nasze palniki na pelet charakteryzują się płynną regulacją ustawień pozwalającą na zastosowanie w każdym typie pieca lub kotła grzewczego. Rozpalanie, podtrzymywanie ognia po osiągnięciu zadanej temperatury i podawanie paliwa odbywa się automatycznie.

Lider w produkcji palników na pellet

Obecnie jesteśmy postrzegani jako jeden z liderów w produkcji ekologicznych palników nie tylko w kraju, ale także na świecie. Nasi specjaliści montują palniki w całej Europie, natomiast serwis fabryczny oferuje swoje wsparcie klientom z całego świata.